Przykrywanie powierzchni wody jest koniecznością- obojętnie czy jest to basen wewnętrzny czy zewnętrzny.
Folia solaryczna to podstawowa forma przykrycia basenu i zabezpieczenia go przed przedostawaniem się brudu (liści itp.) do basenu.
Folia solaryczna na swojej powierzchni posiada liczne pęcherzyki powietrzne, które zapobiegają stratom ciepła oraz ułatwiają nagrzewanie się wody (w ciągu dnia kumulują w sobie ciepło z promieni słonecznych i przekazują je swoją powierzchnią do wody). Przy basenach które nie są ogrzewane, folia solaryczna zapewnia podniesienie temperatury wody o ok. 6 stopni C.

solarfolie 1
Działanie folii solarycznej

Folia solaryczna w znacznym stopniu zmniejsza parowanie wody, co ma istotne znaczenie szczególnie przy basenach krytych, gdzie jest ono niezbędne.
Dodatkowo przykrycie basenu folią solaryczną przyczynia się do mniejszego przedostawania się zanieczyszczeń do basenu – co ma kolosalne znaczenie przy basenach zewnętrznych.

 

 Folię solaryczną można swobodnie docinać (zwykłymi nożyczkami) tak, aby dopasować ją do konkretnego kształtu i rozmiaru basenu. Powyższe zalety pozwalają stwierdzić, że przykrycie takie powinno być nieodłącznym wyposażeniem basenu.

folia solarna solaryczna przykrycie basenu
Folia solarna
Wszystkie przykrycia montowane są na rolkach zwijających – Zwijarki wykonane z plastiku, aluminium lub ze stali nierdzewnej, z ręcznym systemem zwijania.
zwijacz basenowy folii basenowej stalowy rolka baseny ogrodowe
Zwijacz, rolka zwijająca stal

 

rolka abs zwijacz zwijarka folii basenowej
Zwijacz, rolka zwijająca Abs

 

rolka zwijacz zwiarka folii solarnej solarycznej baseny ogrodowe rolka zwijarka basenowa baseny ogrodowe

 

SPRAWDŹ PROFESJONALNE PRZYKRYCIA - ZADASZENIA DO BASENU

ZADASZENIA BASENOWE