Basenowe POMPY CIEPŁA

 

pompa ciepla basenowa ogrzewanie basenu hrydro pro baseny ogrodowe

Cechy:

– Wysoka wydajność, wskaźnik COP do 5.5
– Kontrola pracy urządzenia na wyświetlaczu LCD
– Model z pełnym przepływem
– Wszystkie funkcje kontrolowane za pomocą mikroprocesora
– Cicha praca obrotowego kompresora, wentylatora
– Automatyczne odmrażanie
– Tytanowy wymiennik ciepła odporny na sól i chlor

MODELE:

MOC GRZEWCZA POBÓR PRĄDU ZASILANIE MAKS. OBJĘTOŚĆ BASENU
5 kW 0,93 kW 230V 20 m3
7 kW 1,02 kW 230V 30 m3
10 kW 1,48 kW 230V 45 m3
13 kW 1,86 kW 230V 60 m3
18 kW 2,51 kW 230V 85 m3
22 kW 3,45 kW 380V 120 m3

  .

Wysoce wydajne i ekonomiczne

Energia jest pobierana z powietrza zewnętrznego i przenoszona do wody w obiegu basenowym.               Każdy kW zużyty przez pompę ciepła to 4,0-6,0 kW energii zwróconej do basenu.

Zastosowanie

Pompa ciepła musi być zainstalowana na zewnątrz. Ogrzewa wodę w basenie od kwietnia do października i pracuje wydajnie nawet przy niskich temperaturach. Pompy HP mają dodatkową funkcję w postaci trybu chłodzenia, który pozwala na chłodzenie wody za pomocą pompy ciepła.

schmemat dzialania pompy ciepla

 

 Jak to działa?

Pompy ciepła wykorzystują darmową energie cieplną powietrza. Energia jest przekazywana do tytanowego wymiennika. Zainstalowana w instalacji pompa obiegowa /filtracji/ tłoczy wodę przez wymiennik pompy ciepła i ogrzewa basen. Jednostka zawiera wentylator, który wciąga powietrze z zewnątrz i kieruje je przez wymiennik kolektora energii. Płynny czynnik chłodniczy w cewce absorbuje ciepło z powietrza i następnie czynnik chłodzący ulega odparowaniu. Ciepły gaz przechodzi przez kompresor gdzie jest sprężany aż do powstania bardzo gorącego gazu, który następnie przechodzi przez kondensator w basenie krążącej przez wymiennik. Woda basenu staje się cieplejsza, a gorący gaz ulega schłodzeniu, przepływa przez wymiennik kondensatora, wraca do formy ciekłej i po minięciu zaworu rozprężnego cały proces się powtarza od nowa.

 

pompa ciepla basenowa ogrzewanie basenu hrydro pro baseny ogrodowe (3) pompa ciepla basenowa ogrzewanie basenu hrydro pro baseny ogrodowe (2)

pokrowiec

 

by-pass

 

pompa ciepla basenowa ogrzewanie basenu hrydro pro baseny ogrodowe (2) OLYMPUS DIGITAL CAMERA