Możemy wyróżnić wiele rodzajów filtrów basenowych, jednakże skupimy się na najbardziej popularnym z nich, a mianowicie filtrze piaskowym. Filtr piaskowy to bardzo interesujące rozwiązanie, gdyż jest wypełniony piaskiem kwarcowym, szkłem bądź hydroantracytem.

Jednakże kupując filtr piaskowy należy zwrócić szczególną uwagę na kilka czynników. Poniżej postaramy się Państwu wytłumaczyć jak działa filtr piaskowy, co należy pamiętać i na co zwrócić uwagę będąc posiadaczem takiej filtracji.

Wkładasz wiele pracy oraz wysiłku w doprowadzenie czystości w wodzie w swoim przydomowym basenie? Jednak nie jesteś zadowolony z efektów?

W ten sposób nigdy nie będziesz w stanie idealnie oczyścić wody znajdującej się w niecce basenowej. Dlaczego?

Użytkownicy basenu pozostawiają w wodzie basenowej wiele za nieczystości, takich jak włosy, naskórek, pozostałości po kremach i olejkach, jak również przyroda nie szczędzi nam za nieczystości, tj. pyłki, liście, owady. Są to pozostałości, których możemy pozbyć się na wiele sposobów.

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest użycie wyżej wspomnianego filtru piaskowego, dzięki któremu zamiast biegać z siatką dookoła basenu i łapać za nieczystości z wody, będziemy mogli zrelaksować się i odpocząć w ogrodzie.